2017 Week 3 football schedule

Thursday, September 7, 2017
PUBLIC BIG SHOULDERS
Schurz vs. Lake View at Lane
Steinmetz vs. Mather at Winnemac

PUBLIC GREAT LAKES
Harper at Back of the Yards

PUBLIC WINDY CITY
Washington vs. Urban Prep-Englewood at Gately

NON-CONFERENCE
Chicago Richards vs. Farragut at Rockne
Collins at Bloom
Kennedy vs. Uplift at Lane
Morgan Park vs. Curie at Rockne
Quest at Baker
Tilden at North Grand

Friday, September 8, 2017
CATHOLIC BLUE
St. Rita at Providence

CATHOLIC GREEN
Marmion at St. Francis
Fenwick at Montini

CATHOLIC RED
Leo at Hope Academy

CATHOLIC WHITE
McNamara at St. Laurence

PUBLIC BIG SHOULDERS
Lincoln Park vs. Foreman at Hanson

PUBLIC WINDY CITY
Urban Prep-Bronzeville vs. DuSable at Stagg Stadium

PUBLIC INTRA-CITY 5
Pritzker at ITW Speer
Rowe-Clark vs. Bulls Prep at Hales Franciscan

DUPAGE VALLEY
Metea Valley at Naperville Central
Waubonsie Valley at Neuqua Valley
Wheaton North at Naperville North
Wheaton-Warrenville South at Glenbard North

EAST SUBURBAN CATHOLIC
Carmel at Marist
Marian Central at Benet
Notre Dame at Nazareth
St. Patrick at Joliet Catholic
St. Viator at Marian Catholic

FOX VALLEY
Cary-Grove at Hampshire
Crystal Lake Central at Prairie Ridge
Crystal Lake South at Jacobs
Huntley at Dundee-Crown

INTERSTATE EIGHT LARGE
Coal City at Streator
Herscher at Plano
Sandwich at Manteno

INTERSTATE EIGHT SMALL
Lisle at Seneca
Peotone at Reed-Custer
Westmont at Wilmington

KISHWAUKEE RIVVER
Marengo at Woodstock
Richmond-Burton at Johnsburg
Woodstock North at Harvard

NORTH SUBURBAN
Libertyville at Warren
Mundelein at Zion-Benton
Stevenson at Lake Forest
Waukegan at Lake Zurich

NORTHEASTERN ATHLETIC
Rockford Our Lady of the Sacred Heart at Mooseheart
South Beloit at Ottawa Marquette

NORTHERN ILLINOIS NIC-10
Belvidere North at Belvidere
Freeport at Harlem

NORTHERN LAKE COUNTY
Antioch at Wauconda
Grant at Grayslake Central
Lakes at Grayslake North
North Chicago at Round Lake

SANGAMON VALLEY
Iroquois West at Dwight

SOUTH SUBURBAN BLUE
Hillcrest at Lemont
Oak Forest at Tinley Park
TF North at TF South

SOUTH SUBURBAN RED
Eisenhower at Evergreen Park
Reavis at Argo
Richards at Shepard

SOUTHWEST PRAIRIE
Joliet West at Oswego
Oswego East at Joliet Central
Plainfield Central at Plainfield South
Plainfield East at Minooka
Plainfield North at Romeoville

SOUTHWEST SUBURBAN
Bolingbrook at Sandburg
Homewood-Flossmoor at Stagg
Lincoln-Way Central at Thornwood
Lincoln-Way East at Andrew
Lincoln-Way West at Bradley-Bourbonnais
Thornton at Lockport

UPSTATE EIGHT RIVER
St. Charles East at Geneva
St. Charles North at Elgin Larkin
Streamwood at Batavia

UPSTATE EIGHT VALLEY
South Elgin at Glenbard East
West Aurora at East Aurora
West Chicago at Bartlett

WEST SUBURBAN GOLD
Morton at Hinsdale South
Proviso East at Downers Grove South
Willowbrook at Leyden

WEST SUBURBAN SILVER
Downers Grove North at Proviso West
Hinsdale Central at Oak Park-River Forest
Lyons at Elmhurst York

NON-CONFERENCE
Aurora Central at Glenbard South
Aurora Christian at Brother Rice
Barrington at New Trier
Buffalo Grove at Maine West
Catalyst Maria vs. St. Joseph at Elmhurst College
Chicago Christian at Wheaton Academy
Conant at Glenbrook South
Crete-Monee at West Lafayette (IN)
Deerfield at Hoffman Estates
Dunbar at Thornridge
Elgin at McHenry
Elmwood Park at IC Catholic
Elk Grove at Glenbrook North
Fremd at Maine South
Glenbard West at Addison Trail
Goode vs. Young at Rockne
Guerin Prep at Fenton
Hersey at Highland Park
Hubbard vs. Raby at Hanson
Juarez vs. Amundsen at Winnemac
Kaneland at Rich Central
Kankakee at Ottawa
Kenwood vs. Payton at Lane
Lake Park at DeKalb
Lane vs. South Shore at Gately
Moline at Rich South
Morris at Quincy Notre Dame
Oak Lawn at Bremen
Palatine at Evanston
Perspectives-Leadership at Lindblom
Prospect at Niles West
Rich East at Vocational
Ridgewood at Riverside-Brookfield
Rockford Lutheran at Burlington Central
Rolling Meadows at Vernon Hills
St. Ignatius at DePaul
Schaumburg at Niles North
Solorio vs. Brooks at Gately
Walther Christian at St. Edward
Westinghouse vs. Clark at Rockne
Wheeling at Maine East

Saturday, September 9
CATHOLIC BLUE
Mount Carmel at Loyola

PUBLIC GREAT LAKES
Bowen vs. Ellison at Eckersall
Bronzeville vs. Carver at Eckersall
Corliss vs. Ag. Science at Eckersall

PUBLIC SECOND CITY
Marine vs. Clemente at Lane
Phoenix vs. Douglass at Rockne
Roosevelt at Orr
Urban Prep-West vs. Sullivan at Winnemac

PUBLIC WINDY CITY
Hyde Park vs. Harlan at Gately
Julian vs. King at Stagg Stadium

PUBLIC INTRA-CITY 5
Hansberry vs. Comer at Hales
Johnson vs. UIC Prep at Lane

PUBLIC INTRA-CITY 6
Golder vs. DRW Trading at Rockne
Muchin vs. Butler at Gately
Noble Academy vs. Rauner at Lane

NON-CONFERENCE
Austin vs. Bogan at Stagg Stadium
Christ the King vs. North Lawndale at Rockne
Crane vs. Senn at Winnemac
De La Salle at Benton Harbor (MI)
Gage Park vs. Kelly at Kelly Park
Little Village vs. Chicago Tech at Rockne
Longwood at Marshall
Phillips vs. Simeon at Gately
Prosser vs. Fenger at Stagg
Sycamore vs. Robeson at Gately
Von Steuben vs. Taft at Lane
Woodlawn vs. Kelvyn Park at Hanson

Tags:

1 comment;

  • Hawk Yeah!

    Game Changers; HC @OPRF ; MC @LA; Phillips@Simeon; Barrington@NT and okay for shts and giggles I throw in ND vs Naz ; Fenwick @Montini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Modal